Пейви и Ръдърфорд №1 в анкетата на британските журналисти

Джо Пейви и Грег Ръдърфорд бяха избрани за Атлетка и Атлет на годината в анкетата на британските журналисти пишещи за лека атлетика. 41-годишната Пейви заслужи признанието при дамите, след като спечели европейската титла на 10 000 м в Цюрих, а десетина дни по-рано си тръгна с бронзов медал на 5000 м от Игрите на Британската общност в Глазгоу. Успехът й в Цюрих дойде месец преди да навърши 41 и само десет месеца след раждането на второто си дете.

Ръдърфорд също имаше много успешна година. Той подобри рекорда на Великобритания в скока на дължина, след като постигна 8.51 м на състезание в САЩ. По-късно през сезона той спечели титлите на Игрите на Британската общност в Глазгоу и на Европейското първенство в Цюрих.

На второ място при мъжете се нареди спринтьорът Адам Джемили, а трети остана Мо Фара. При дамите втората позиция зае Тифани Портър, а трета остана Ейлид Чайлд.

Снимки: Getty Images/Guliver