Близо 50 студенти се включиха в лекоатлетически крос за "Купа 8 декември“

Близо 50 студенти се включиха в лекоатлетически крос  за "Купа 8 декември“

Около 50 студенти се включиха в лекоатлетическия крос, част от "Купа 8 декември“, който се проведе в морската градина на град Варна днес. При мъжете, които избягаха дистанцията от 2000 м, превъзходство  имаха студентите от Икономически Университет, като на първо място се класира Валентин Паскалев от ИУ с време 6.10 мин. Второто място с 6.37 мин. отново е за студент на икономическия - Росен Стефанов. Бронзовия медал отива при представителя на Технически университет Варна Атанас Кателиев, който избяга разстоянието за 6.40 мин.

В бягането при нежния пол, на дистанция от 1000 метра, състезателка на ВСУ "Ч. Храбър“ разби доминацията на Икономически университет Варна, като класирането се подреди по следния начин:

1. Златомира Митева от ВСУ с време 3.22 мин

2. Лора Колева  ИУ 3.33 мин
3. Елица Димитрова ИУ 3.37 мин

На база индивидуалните резултати комплексното класиране между университетите придоби следния вид: