Литекс разгроми Черно море във Варна - нападател на оранжевите бележи в стил "Марадона"

Литекс разгроми с 3:0 Черно море във Варна в мач от 16-ия кръг на "А" група. Попаденията за оранжевите вкараха Уилмар Джордан, Данило Асприля и Кирил Десподов, като особено атрактивно бе това на Асприля, който вкара в стил "Диего Марадона" срещу Англия.

По традиция теренът във Варна бе в лошо състояние, което максимално затрудни играчите и на двата отбора.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на гостите и тя се случи в 5-ата минута. Паланков и Коконов разиграха добре пред наказателното поле на Литекс, след което първият се озова очи в очи с Баривейра, но шутът му излезе в аут.

Само три минути по-късно моряците като по чудо не откриха резултата. Стенио центрира по земя към Миро Манолов, който от три метра стреля право в стража на оранжевите. При добавката пък Тодор Паланков шутира високо над напречната греда.

Малко изненадващо, предвид играта на двата тима до този момент, в 29-ата минута Литекс откри резултата. Капитанът Страхил Попов отне една топка на десния фланг и центрира отлично към непокрития Уилмар Джордан, който с коляно откри резултата.

Варненци бързо можеха да изравнят чрез Симеон Райков в 31-ата минута, но изстрелът му от 4-5 метра намери тялото на Божиков вместо мрежата на ловчанлии.

Десет минути по-късно пореден пропуск пред ловешката врата. Паланков стреля от 5-6 метра, но Баривейра спаси.

Втората част започна с нова добра възможност за гол пред Черно море. Кирил Котев зесече с глава центриране от фаул. Параболичният му удар преодоля Баривейра, но Божиков изчисти на метър пред голлинията.

Литекс отговори подобаващо в 50-ата минута. Джордан изведе Попов, който стреля силно, но Пиргов някак успя да спаси.

Пет имнути по-късно изключително глупава постъпка на Александър Алеександров остави домакините с 10 човека. Бранителят нарочно удари с лакът Данило Асприля и реферът Никола Попов му показа директен червен картон.

В 73-ата минута Литекс можеше да реши всичко в своя полза. Кирил Десподов се пребори с бранител на домакините и стреля, но топката срещна десния страничен стълб.

Всичко в срещата приключи в 90-ата минута, когато след уникален гол на Асприля оранжевите поведоха с 2:0. Нападателят овладя топката в центъра на терена, преодоля бранител на моряците, след това излъга и вратаря Илко Пиргов. Последва нов финт срещу защитник на Черно море, след което направи най-лесното - да вкара на празна врата от метър.

В даденото от рефера продължение младокът Кирил Десподов оформи крайното 3:0 за Литекс. Това стана след майсторско изпълнение на ловешкия футболист, който се измъкна елегентно от защитата на моряците и останал очи в очи с домакинския страж, хладнокръвно реализира.