Спортинг мачка за купата без Славчев (видео)

Отборът на Спортинг (Лисабон) записа разгромна победа с 5:0 като гост в сблъсъка си с Ешпиньо за Купата на Португалия. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от 4-ия кръг на турнира, но "лисабоските лъвове" показаха, че са далеч по-класият тим от своя съперник и продължават напред в турнира.

Българинът Симеон Славчев обаче за пореден път не попадна в групата за мача.
Спортинг откри резултата в 32-ата минута чрез Жоао Марио. След това Диего Капел удвои в 61-ата, а Фреди Монтеро направи 0:3 в 68-ата.

Ситуацията за домакините стана още по-неприятнa в 77-ата минута, когато Фабио Десвио извърши нарушение за дузпа и бе изгонен, а Танака реализира от бялата точка за 0:4. Крайното 0:5 оформи отново Монтеро в 81-ата минута