Гълъбинов не игра при тежка загуба на Ливорно

Отборът на Ливорно записа тежка загуба с 1:5 в гостуването си на Фрозиноне от 15-ия кръг на Серия "Б" в Италия. Това бе своеобразно дерби между втория и третия във временното класиране и затова успехът на домакините има още по-голямо значение в битката за влизане в елита. Българският национал на гостите Андрей Гълъбинов пък бе в групата за мача, но остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Гостите първи откриха резултата в двубоя в 16-ата минута с гол на Силигарди, но само две по-късно резултатът бе изравнен от Бланшар, а в 38-ата минута Диониси изведе домакините напред. В 52-ата минута пък Ливорно остана и с човек по-малко на терена, след като Ламбруги получи червен картон и това като че ли бе преломният момент за гостите в мача.

След това за Фрозиноне не бе проблем да довърши своя съперник и домакините вкараха още три гола чрез Чиофани в 62-ата минута от дузпа, Паганини в 87-ата и Куриале в 90-ата минута и окончателно подпечатаха успеха си.

С тази победа Фрозиноне се изравни по точки с лидера в касирането Капри, като и двата тима вече имат по 28. Ливорно пък за момента остава на 3-ото място с 24 точки, но след изиграването на останалите мачове от кръга може и да бъде изместен от там.