ПСЖ превзе върха с пета поредна победа (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен превзе върха във временното класиране в Лига 1, кто записа пета поредна победа на сметката си тази вечер. Парижани обаче доста се поизмъчиха, за да вземат трите точки в гостуването си на Метц от 14-ия кръг, като се наложиха трудно с 3:2. Гостите поведоха с два гола през първата част след попадение на Хавиер Пасторе в 9-ата и автогол на Гаетан Бусман в 16-ата минута. Метц обаче изравни с два гола от дузпи на Модибо Маига в 49-ата и 52-ата минута. Есекиел Лавеци пък се превърна в герой за ПСЖ, като отбеляза победното попадение в 84-ата минута и донесе важни три точки на своя тим.

Срещата започна повече от добре за гостите, които набързо взеха комфортна преднина от два гола. В 9-ата минута Хавиер Пасторе се възползва от грешка в отбраната на съперника, открадна една топка и навлезе в наказателното поле, след което технично отбеляза за 0:1. В 16-ата минута пък след центриране на Есекиел Лавеци от фаул Гаетан Бусман не успя да изчисти добре и насочи кълбото в собствената си врата за 0:2.

В началото на втората част обаче Метц съумя да стигне до изравняване. В 49-ата минута Адриен Рабио събори Сергей Криветц в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Модибо Маига реализира от бялата точка. Само три минути по-късно реферът Фреди Фотрел не се поколеба за втори път да даде дузпа за домакините, този път за игра с ръка на Грегори ван дер Вийл в пеналта. Отново Маига се нагърби с изпълнението на наказателния удар и отново бе точен за 2:2.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши без обедител, малко преди края на мача ПСЖ отново успя да излезе напред в резултата и да отмъкне трите точки под носа на своя съперник. Това се случи в 84-ата минута, когато Златан Ибрахимович отправи силен удар, който бе избит от вратаря, но при добавката Лавеци не сгреши и прати топката в мрежата за крайното 2:3.

Така Пари Сен Жермен поне временно излезе еднолично на върха в класирането с 30 точки в актива си. Метц пък остава на 9-ата позиция с 18 точки.