Волейболистките на ЦСКА дадоха гейм на Казанлък Волей

Женският волейболен отбор на ЦСКА постигна важна победа в най-интересния мач от 7-ия кръг на женското първенство на НВЛ на България. "Червените" надделяха над Казанлък Волей с с 3:1 (25:18, 16:25, 25:23, 25:19)* в собствената си зала "Васил Симов".

Ключовият момент бе в третия гейм, когато Казанлък водеше 19:14, но момичетата на Юлия Иванова не се предадоха и направиха страхотен обрат, за да стигнат до 25:23. Това повлия силно на тима на гостите, като четвъртият гейм бе фестивал на грешките. Все пак по-малко неточности допуснаха домакините и ЦСКА взе крайната победа след 25:19.

За успеха на ЦСКА съществен принос имаше опитната Мария Филипова, която реализира 12 точки (43% ефективност в атака, 45% позитивно и 18% перфектно посрещане), но най-полезна бе съотборничката й Симона Димитрова с 19 точки (1 блок, 44% ефективност в атака, 50% позитивно и 17% перфектно посрещане) за победата. За гостите от Казанлък Тереза Иванова се отличи с 14 точки.

В следващия 8-ми кръг на 28 ноември (петък) Казанлък Волей гостува на Левски от 18,00 часа, а ден по-късно в събота (29 ноември) ЦСКА играе с Марица в Пловдив от 17,00 часа.

*Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Казанлък Волей)