Рилски спортист с драматична победа във Варна

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа победа в двубоя си от VII кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи изключително драматично при визитата си на Черно море Порт Варна със 108:105 след продължение.

Симеон Илиев се представи на изключително високо ниво срещу бившите си съотборници и приключи с 24 точки, Джулиън Норфлийт и Върнън Тейлър вкараха съответно по 20 и 18 точки, Златин Георгиев, Йордан Бозов и Антъни Гуджино приключиха с по 11 точки, като последния овладя и 10 борби.

Асен Великов вкара 27 точки за варненци, Станислав Славейков добави 16 точки, а Александър Влахович и Лени Даниел завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

Двата отбора се захапаха още от първия съдийски сигнал и дадоха да се разбере, че са готови на всичко, за да се поздравят с победата. Играта вървеше кош за кош, като разликата в резултата не премина границата от пет точки в нито един момент.

След първите десет минути гостите от Самоков бяха напред с три точки – 27:24, но през втората четвърт момчетата на Денислав Коцев се активизираха и след точни стрелби на Вутев, Славейков и Цонков, Черно море стигна до пълен обрат и се оттегли на почивката при резултата 53:50.

Домакините успяха да задържат лидерството през цялата трета четвърт, въпреки, че преднината им бе намалена с една точка – 71:69, но още в първата атака за заключителните десет минути Гуджино вкара и изравни – 71:71. „Моряците” отново успяха да възстановят преднината си от 4-5 точки, но в самия край на редовното време момчетата на Денислав Коцев се пропукаха, а под другия кош Норфлийт вкара тройка при 45 секунди до финалната сирена и по този начин прати мача в продължение – 89:89.

В допълнителните пет минути баскетболистите на Рилски спортист определено стояха по-добре на терена, а Норфлийт избухна с две нови безответни тройки за 95:89. Домакините не се предадоха и се хвърлиха да търсят обрат, като бяха близо до успех, след като 35 секунди преди края Славейков вкара един наказателен удар за 104:104, но в оставащото време Бозов и Дарин Иванов показаха по-здрави нерви от линията за наказателни и осигуриха крайния успех на Рилски спортист – 108:105.