Дунав 8806 с нова победа при дамите

Шампионките от Дунав 8806 (Русе) записаха трета поредна победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 62:49 в двубой от V кръг на първенството.

Кристина Сантияго беше над всички в селекцията на русенки и приключи с „дабъл-дабъл” – 27 точки и 13 борби, а Тамара Байч и Жаклин Златаноа добавиха съответно по 12 и 10 точки за успеха.

Клеандра Робъртс се отличи с 14 точки и 8 борби за самоковки, а Алисън Баумън приключи с 10 точки.

Първата четвърт на двубоя не беше особено резултатна, като двата отбора допуснаха доста грешки, а след десет минути игра Дунав имаше крехка преднина – 11:10. През втората четвърт момичетата на Георги Божков коригираха представянето си в нападение и това им помогна да увеличат леко преднината си – 28:23.

След почивката шампионките контролираха събитията на терена, но въпреки това, не успяваха да се откъснат напред. Все пак, баскетболитките на Дунав  успяха постепенно да запазят лидерството и постепенно да увеличат преднината си, която стигна до 13 точки, за крайното 62:49.