Йоана Петрова и Николай Ташев влязоха в схемата на ISAF Sailing World Cup

Седмица преди началото на финалите за Световната купа по ветроходство ISAF Sailing World Cup, българският екипаж в клас Nacra 17 Иоана Петрова/Николай Ташев тренира в Абу Даби заедно с олимпийската шампионка София Бекатору (Гърция). Многократната европейска и световна шампионка в клас „470” вече се прехвърли в новия олимпийски клас и кара заедно с Константинос Тригонис.

В Абу Даби българският екипаж (84-ти в световната ранглиста) ще стартира сред най-добрите двадесет в клас Nacra 17, програмата на финалите на ISAF (26-30 ноември) включва стартове в почти всички олимпийски класове с участието на ветроходци от Световния елит. „Чувстваме се много добре, специално искаме да благодарим на нашият любезен домакин Христо Христов. Настанени сме у тях, той ни разставя дистанцията и ни дава стартове. Тренираме заедно със София и Константинос, интересът към тях тук е огромен”, сподели Николай Ташев.

След края на регатата Йоана и Николай ще заминат за САЩ за участие в три регати в началото на 2015 г., в това число и ISAF Sailing World Cup Miami (24-31 януари 2015).

Йоана Петрова и Николай Ташев са състезатели на ЦСЯК „Академик” (София). През 2014 г. двамата участваха на Европейското първенство във Франция и на Световното в Сантандер, Испания.