Гранд Про Варна започна с тежка загуба в Шампионската лига по футзал

Българският Гранд Про започна с тежка загуба в група "А" на елитния кръг на европейската Шампионска лига по футзал. Варненци претърпяха поражение с 0:6 (0:2) от четирикратния европейски първенец Интер Алкала де Енарес (Испания). Ортис и Борха вкараха през първата част, а Орсаес, Мел, Марио Ривийос и Хесус Хименес се разписаха след почивката за испанците. Вратарят на българите Исмет Хаджиев отрази 10 удара, а шампионите на Стария континент за 1991, 2004, 2006 и 2009 година отправиха общо 50 изстрела към вратата срещу само 7 на Гранд про.

В другия мач от групата домакинът и вицешампион от надпреварата през 2011 година Спортинг (Португалия) се наложи с 5:3 над Шарльороа (Белгия).

Гран Про е първият български отбор, който достига до тази фаза на Шампионската лига по футзал. Варненци ще играят срещу Спортинг във втория си мач от групата тази вечер.

Снимка: Гранд Про