Димитър Иванов и Динамо (Букурещ) продължават в "Чалъндж къп"

Българският волейболист Димитър Иванов и неговият румънски отбор Динамо (Букурещ) продължават участието си в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Волейболистите на Динамо отстъпиха у дома на унгарския Кечкемет РК (Кечкемет) с 1:3 (25:16, 23:25, 25:27, 23:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира за Купата на CEV, игран снощи.

Така след драматичната победа като гост с 3:2 гейма румънският тим отпада от този турнир и продължава в "Чалъндж къп". Там на 1/16-финалите Динамо ще срещне друг румънски отбор - Унирея (Деж). От друга страна отборът Кечкемет се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на CEV, където ще играе с още един румънски тим - СКМ У (Крайова). Първите срещи са между 2-ри и 4-ти декември, а реваншите между 16-ти и 18-ти декември.

Димитър Иванов започна като титуляр, но бе сменен в третия гейм от Каталин Добре. Българинът завърши със скромните 8 точки (50% ефективност в атака, 42% позитивно и 26% перфектно посрещане). Най-резултатен за Динамо пък стана кубинецът Хироши Сентелес Росалес с 22 точки (2 блока, 1 ас и 51% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Кечкемет Петер Фаркаш (3 аса, 52% ефективност в атака, 79% позитивно и 43% перфектно посрещане) и Чанад Давид (3 блока, 54% ефективност в атака, 74% позитивно и 50% перфектно посрещане) реализираха по 17 точки за победата.