Локо (Новосибирск) даде гейм на КАЙ (Теруел) в ШЛ

Волейболният вицешампион на Русия - грандът Локомотив (Новосибирск), записа втора победа в Шампионската лига. Момчетата на треньора Андрей Воронков дадоха гейм, но надиграха вкъщи испанския КАЙ (Теруел) с 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:15) в мач от 2-ия кръг в Група "В", в която е и българския Марек Юнион Ивкони, игран снощи пред над 1600 зрители в зала "Север".

Над всички за Локомотив бе диагоналът Денис Земченьок с 18 точки (2 блока и 42% ефективност в атака), а централният блокировач Артьом Волвич добави 14 точки (4 блока и 100% ефективност в атака!!!) за победата. За тима на КАЙ Хуан Карлос Баркала реализира 20 точки (51% ефективност в атака), а Марк Алтайо завърши с 13 точки (5 блока!!! и 73% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха.

По този начин руският тим е на 2-ро място във временното класиране с 6 точки след 2 победи от 2 мача, с колкото е и лидера - полския Ястрежебски Венгел. Испанският КАЙ пък е 3-ти без спечелена точка и без победа до момента, с колкото са и дупничани на последното 4-то място. В следващия 3-ти кръг Локомотив гостува на Ястрежебски, а КАЙ е домакин на Марек. Срещите са съответно на 3 декември (сряда) от 19,00 часа българско време и на 4 декември (четвъртък) от 21,15 часа българско време.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК, РУСИЯ) - КАЙ (ТЕРУЕЛ, ИСПАНИЯ) 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 25:15)
ЛОКОМОТИВ: Александър Бутко 8, Денис Земченьок 18, Лукаш Дивиш 12, Николай Леоненко 4, Илияс Куркаев 6, Артьом Волвич 14 - Валентин Голубьов-либеро (Станислав Еремин 6, Александър Абросимов 1)
Старши-треньор: Андрей Воронков
КАЙ: Виктор Мануел Висиана 5, Хуан Карлос Баркала 20, Даниел Галич 7, Франсиско Хосе Руис 8, Виктор Лукас Ферейра 7, Марк Алтайо 13 - Оскар Родригес-либеро (Максимо Торсейо, Жан Паскал Диедиу, Сезар Мартин)
Старши-треньор: Карлос Карено.