Миро Градинаров и Тулуза на 1/8-финал за Купата на CEV

Волейболният национал Мирослав Градинаров и неговият френски отбор Спейсър'с (Тулуза) се класираха за 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Волейболистите на Тулуза се наложиха като гости над чешкия Дукла (Либерец) с 3:0 (25:13, 25:22, 31:29) в мач-реванш от 1/16-финалите, игран снощи пред около 1000 зрители в зала "Дукла".

По този начин след две победи с по 3:0 гейма Миро Градинаров и съотборниците му се класираха за 1/8-финалите на турнира, където ще срещнат германския ТВ Ингерзьол (Бюл). В първата среща, която ще бъде между 2-ри и 4-ти декември, Тулуза са домакини, а реваншът в Германия е между 16-ти и 18-ти декември.

Миро Градинаров влезе за малко в игра в последния трети гейм и записа 3 точки (75% ефективност в атака, 100% позитивно и 50% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезен за Тулуза стана за пореден път Тибо Росар с 15 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака), а Тревор Клевено добави още 13 точки (3 блока, 3 аса, 33% ефективност в атака, 86% позитивно и 48% перфектно посрещане) за победата. За тима на Дукла Томас Криско пък реализира 16 точки.