Левски без проблеми срещу Спартак в Плевен

Шампионът Левски записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) с 96:72 в отложен двубой от VI кръг на родното първенство.

Димитър Димитров беше най-резултатен за „сините” с 19 точки, Димитър Ангелов и Николай Върбанов добавиха по 17 точки, а Алекс Симеонов и Деян Карамфилов записаха съответно по 14 и 13 точки, като последния се отличи и с 9 асистенции.

Васил Александров вкара 15 точки за домакините, а Милен Захариев и Михаил Танев приключиха с по 14 точки.

Още от първия съдийски сигнал баскетболистите на Левски поеха инициативата и след 10 минути игра вече имаха двуцифрен аванс – 27:12, като до края на почивката момчетата на Константин Папазов не позволиха никакви изненади и почивката дойде при 50:34 в тяхна полза.

Столичани нанесоха своя удар през третата четвърт, когато увеличиха преднината си до 26 точки - 82:56, с което напълно убиха интригата в мача, а в заключителните десет минути баскетболистите на Спартак бяха по-активни, но въпреки това, разликата в резултата се запази и последния съдийски сигнал прозвуча при 96:72 в полза на Левски.