Пълен цирк: вижте как Кот д'Ивоар се класира за Купата на Африка (видео+галерия)

Кот д'Ивоар се класира за груповата фаза на турнира за купата на африканските нации, след като завърши наравно 0:0 срещу останалия с 10 души на терена отбор на Камерун. Гостите вече се бяха класирали напред от група "D", което превърна края на мача в пародия. В последните няколко минути футболистите на домакините си подаваха топката в своята половина, а гостите ги гледаха безучастно, изчаквайки последния съдийски сигнал. Ексцесиите на мача Кот д'Ивоар - Камерун

Камерунците завършиха с човек по-малко, тъй като Стефан Мбия беше изгонен за нарушение срещу Жервиньо.

Домакините бяха далеч по-активни на терена, но направиха няколко пропуска и не успяха да вземат трите точки. Най-близо до гол беше полузащитникът Яя Туре, който стреля от пряксвободен удар и преодоля вратаря, но защитник на Камерун изби топката с глава от голлинията. Ексцесиите на мача Кот д'Ивоар - Камерун

Камерун е с 14 точки, следван от Кот Д'Ивоар и ДР Конго, който се наложи с 3:1 над Сиера Леоне. Националният тим на ДР Конго може и да продължи напред като трети най-добър в груповата фаза, но трябва да изчака останалата част от квалификациите в сряда. Ексцесиите на мача Кот д'Ивоар - Камерун

Кот Д'Ивоар се класира за купата на Африка, като това до момента са направили още Камерун, Алжир, Кабо Верде, Република Южна Африка, Тунис, Замбия, Буркина Фасо, Габон, Сенегал и домакините от Екваториална Гвинея.

Снимка: "Дейли Мейл"