Джими Хауърд с 28 спасявания при разгромна победа на Детройт

Джими Хауърд направи 28 спасявания при победата на Детройт с 5:0 като гост срещу Кълъмбъс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е двубой номер 19 без допуснат гол в кариерата на опитния вратар. Густав Никвист, Райли Шийхан, Дарън Хелм се разписаха в полза на гостите, а Томас Джурко и Томас Татар се отличиха с гол и асистенция. Две завършващи подавания записа Брендън Смит. Серията от две поредни победи на Кълъмбъс беше прекъсната с разгромния успех за Ред Уингс. Вратарят на домакините Сергей Бобровки се отличи с 35 спасени шайби.

В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Питсбърг победи с 4:0 като гост срещу Монреал. Брю Бенет и Стив Дауни се разписаха през първата част, а Марк-Андре Флюри се отличи с 27 спасени шайби. Брандън Сътър и капитанът Сидни Крозби вкараха попадения във втория период. Отборът от Канада прекъсна серията си от шест поредни победи. Кори Прайс направи 18 спасявания на вратата на Монреал.

Кал Клътърбък, Михаил Грабовски и Райън Стром се разписаха във втората част при победата на Ню Йорк Айлъндърс с 5:2 у дома срещу Тампа Бей. Брок Нелсън и Кейси Цизикас също бяха точни в полза на домакините. Ярослав Халак хвана 26 удара на хокеистите на Лайтнинг. Алекс Килърн и Ондрей Палат се разписаха в полза на Тампа Бей.

Туука Раск се отличи с 33 спасявания за победата на Бостън с 2:0 у дома срещу Сейнт Луис. Патрис Бержерон и Тори Кръг вкараха попаденията за домакините в 24-ия двубой в кариерата на Раск без допуснат гол.