Беларус тресна премръзналите мексиканци (видео)

Отборът на Беларус победи с 3:2 участника в плейофите на Мондиал 2014 Мексико при минусови температури на стадиона в Борисов. Резултатът изненада най-букмейкърите, които бяха определели като фаворит състава на Мексико, без да се съобразят с условията, в които ще се изиграе мача.

Без изненада след срещата мексиканците бързо се прибраха на топло в съблекалнята, докато домакините обираха овациите на публиката, която тази есен нямаше много поводи за радост от представянето на отбора. Първото полувреме завърши без гол, но началото на второто предложи истинско зрелище, след като двата тима си размениха по две попадения в рамките на едва седем минути. Победният гол за Беларус отбеляза влезлият като резерва Нихайчик само 60 секунди след появата си на игрището.

Беларус - Мексико 3:2

0:1 - Хименес (48)
1:1 - Кисляк (50)
1:2 - Хименес (53)
2:2 - Сигневич (55)
3:2 - Нехайчик (81)