Гол в последната минута разсея скуката в сблъсъка между Кристиано и Меси (видео+галерия)

Португалия надви Аржентина с 1:0 в контрола, играна в Манчестър. Единственото попадение отбеляза резервата Рафаел Герейро с глава в добавеното време. Срещата беше очаквана с огромен интерес заради поредния сблъсък между двете мегазвезди на съвременния футбол Кристиано Роналдо и Лионел Меси. Двамата обаче останаха на терена само през първото полувреме и не сътвориха нищо зрелищно.

Като цяло двубоят се превърна в разочарование за публиката на "Олд Трафорд", която открито демонстрира привързаността си към Роналдо и на няколко пъти бурно освирка Меси. Най-деен на терена беше Анхел ди Мария, но и той напусна малко след началото на втората част.Португалия - Аржентина 1:0

Аржентинците доминираха през първото полувреме, но пропуснаха няколко положения, а Португалия се добра до победата в 90-ата минута, когато Герейро засече с плонж центриране от десния фланг на Куарешма и не остави шансове на Гузман.

Кристиано беше на върха на атаката на "мореплавателите", а по крилата му помагаха Луиш Нани и Дани.

Ударното трио в предни позиции за Аржентина оформиха Меси, Гонсало Игуаин и Анхел ди Мария.Португалия - Аржентина 1:0

Началото беше за "гаучосите", но след пас на Меси Ди Мария от удобна позиция стреля покрай вратата. Всяка атака на Португалия минаваше през Кристиано, който се радваше на одобрението на публиката, докато всяко докосване на Меси до топката беше съпроводено от освирквания.

В 17-ата минута Ди Мария имаше шанс да се откъсне в наказателното поле, но в последния момент беше затворен от Пепе. Малко след това Нани изрита болезнено крилото на Манчестър Юнайтед, но той все пак продължи мача.Португалия - Аржентина 1:0

Аржентинците бяха по-активни и в 27-ата минута Хавиер Пасторе стреля с глава, но ударът му не затрудни Бето. "Лузитаните" отговориха с пропуск на Роналдо, който навърза двама бранители, но после прати топката високо над вратата.

В средата на полувремето съперниците се поизнервиха и Мартин Аткинсън набързо успокои страстите с два жълти картона. Меси получи възможност да обстрелва Гузман от фаул, но шутира в аут.Португалия - Аржентина 1:0

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Меси и Роналдо не се появиха за началото на втората част, като бяха заменени съответно от Николас Гайтан и Рикардо Куарешма. Темпото на игра спадна, а изстрелите по посока двете врати бяха истинско събитие. Единствено Ди Мария се стараеше да направи нещо интересно и в 60-ата минута отправи хубав фалцов удар, но Бето внимаваше. Малко по-късно Гайтан пробва да изненада стража на португалците с глава, но топката мина встрани от целта.Португалия - Аржентина 1:0

Публиката определено очакваше повече от мача и при липсата на зрелище се забавляваше с това да освирква появилия се като резерва за Аржентина Карлос Тевес.

Срещата отиваше към логично нулево равенство, но в последните секунди аржентинската защита проспа едно центриране от десния фланг и резервата Рафа Герейро с красив плонж с глава отбеляза гола на победата за Португалия.

ПОРТУГАЛИЯ - АРЖЕНТИНА 1:0 (0:0)
1:0 Герейро (90)

ПОРТУГАЛИЯ (4-3-3): Бето; Босингва, Б. Алвеш, Пепе (46 - Фонте), Т. Гомеш (51 - Герейро); А. Гомеш (66 - А. Силва), Тиаго (78 - У. Карвальо), Моутиньо; Дани (46 - Едер), К. Роналдо (46 - Куарешма), Нани
АРЖЕНТИНА (4-2-3-1): Гузман; Ронкалия, Демикелис, Отаменди, Ансалди (73 - Д. Силва); Билия, Масчерано; Меси (46 - Гайтан), Пасторе (73 - Р. Перейра), Ди Мария (61 - Ламела); Игуаин (61 - Тевес)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Тиаго, Моутиньо (П); Ансалди, Ламела (А)