Германия подхлъзна Испания, край на "червения" рекорд (видео + галерия)

Настоящият световен шампион Германия излъга бившия първенец на планетата Испания с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Балаидос" във Виго. Мачът се състоя при солидно изливане на дъжд и тежък терен в галиския град. Двата тима не създадоха достатъчно голови положения и логично нещата вървяха към 0:0, но далечен шут на Тони Кроос в 89-ата минута донесе успех на германците. Така испанците допуснаха първа домакинска загуба след серия от 34 мача без поражение.

Висенте дел Боске даде терен за изяви на нови лица в нападение - Нолито и Алваро Мората. Централната двойка в защита беше позната: Серхио Рамос - Жерард Пике. Йоги Льов предпочете Кевин Фоланд на върха на атаката. Защитният вал на Бундестима беше оформен от трима футболисти, подкрепяни от още двама в интересната схема 3-2-4-1.

Испания - Германия Първата възможност се откри пред Фоланд, но неговият удар се оказа лесен за Икер Касийяс. В 12-ата минута местният любимец Нолито отправи хубав фалцов удар по диагонала, но Рон-Роберт Цийлер плонжира и изби. В 18-ата германският страж се намеси точно и след изстрел на Раул Гарсия.

В 20-ата световните шампиони имаха много добра възможност. Героят от финала Марио Гьотце стреля отсечено, но Касийяс показа добър рефлекс. В 22-ата Томас Мюлер напусна терена заради болки в гърба, заменен от Карим Белараби. Ла Роха владееше повече топката и по-често атакуваше. В 30-ата минута испанците стигнаха до нова опасна ситуация. След добра комбинативна атака Раул Гарсия центрира, а Нолито беше много близо до гол, но Цийлер излезе и изчисти с крак.

Испания - Германия В 33-ата Белараби свърши чудесно своята работа, поднесе топката на Себастиан Руди, който обаче стреля прекалено високо, а Икер вече беше безпомощен. В 45-ата Хуан Бернат спря остро центриране отляво и имаше късмет, че не си отбеляза автогол.

На почивката Висенте дел Боске направи тройна смяна и заложи на Марк Бартра, Раул Албиол и Игнасио Камачо. В 54-ата минута Рюдигер не шутира точно след отбита топка при корнер. В 59-ата един от най-добрите днес Нолито отправи прекрасен шут от пряк свободен удар, но Цийлер изби.

Испания - Германия След почивката двубоят доскуча още повече, като головите положения намаляха. Нападенията на испанците рядко стигаха до удари. Германците на Льов разчитаха на вертикални атаки, които не вещаеха особена опасност. В 77-ата минута резервният страж на Испания Кико Касийя записа неофициален дебют с националната фланелка.

В 81-ата минута Касийя отрази трудна топка след далечен изстрел на Фоланд. В 89-ата и Тони Кроос се опита да се възползва от тежкия терен и традиционно шутира от дистанция над 20 метра. Топката тупна пред вратаря Касийя, който не съумя да я отрази и я извади от мрежата си.

Испания - Германия Така тимът на Льов успя да покори испанската земя, която не познаваше поражение на своите в предните 34 срещи. Победата ще даде допълнително самочувствие на Бундестима. Испанците играха равностойно днес, но ще търсят по-усърдно грешките си след днешното поражение.

Испания - Германия - 0:1
0:1 - Тони Кроос (89)

Испания (4-2-3-1): Икер Касийяс (77 - Кико Касийя); Сесар Аспиликуета, Серхио Рамос (46 - Раул Албиол), Жерард Пике (46 - Марк Бартра), Хуан Бернат; Серхио Бускетс (46 - Игнасио Камачо), Бруно Сориано; Раул Гарсия (70 - Хосе Кайехон), Иско, Нолито (77 - Педро Родригес); Алваро Мората;
Германия (3-2-4-1): Рон-Роберт Цийлер; Антонио Рюдигер, Шкодран Мустафи, Бенедикт Хьоведес; Себастиан Руди, Ерик Дурм; Томас Мюлер (22 - Карим Белараби), Тони Кроос, Сами Кедира (90 - Ларс Бендер), Марио Гьотце (84 - Макс Крузе); Кевин Фоланд;