Селесао на Дунга с нова жертва

Отборът на Бразилия продължи със силните си изяви в приятелски срещи след Мондиал 2014, след като тази вечер надделя с 2:1 като гост на Австрия. Давид Луиш (64) и Роберто Фирмино (83)вкараха за "златистите", а Александър Драгович се разписа от дузпа за астрийците в 75-ата минута. Срещата се игра пред 48 500 зрители на стадион "Ернст Хапел" във Виена.

Домакините започнаха много надъхано и притиснаха иметия си съперник. В шестата минута Рубин Окотие насочи топката в мрежата, но с хандбален похват. Тъмнокожият нападател удари топката с протегнати над главата две ръце и заслужено получи жълт картон. В 13-ата минута Неймар не се възползва от удобна позиция и прати топката в стената при фаул.

Австрийският тим играеше доста по-изобретателно в нападение и създаваше интересните положения. В 15-ата Арнаутович центрира остро отляво, а Филипе Луиш изчисти, макар и доста колебливо. В 26-ата Окотие скочи най-добре при фаул и след изстрел с глава нацели греда. Страничният рефер обаче правилно беше вдигнал флаг за засада.

В 28-ата Жоао Миранда беше сменен от Тиаго Силва поради травма. В края на полувремето Селесао заигра по-активно с топката. В 34-ата южноамериканците развиха много добра атака, приключила с удар на Оскар от 20 метра, след което стражът плонжира и улови. В 38-ата Давид Луиш стреля от фаул, а топката профуча на сантиметри от напречната греда.

След почивката играта до голяма степен беше равностойна. Имаше интересни атаки, но опасните удари бяха рядкост. В 64-ата минута Давид Луиш успя да открие резултата. След ъглов удар бразилският защитник с освободи от своя пазач, макар и при съмнение за нарушение, и с глава отбеляза с насочване от пет метра - 0:1.

Акциите на "червено-белите" имаха нужната острота най-вече по фланговете. В 74-ата минута защитата на "златистите" странно остави Андреас Вайнман сам пред наказателното поле, той навлезе и беше спънат от притичалия Оскар. Александър Драгович отбеляза от дузпата, след като финтира вратаря Диего Алвеш. В 83-ата минута Роберто Фирмино отбеляза много красиво попадение. Халфът на Хофенхайм опъна мрежата при горния ляв ъгъл на вратаря след мощен изстрел от 20 метра - 1:2.

Бразилците на Карлош Дунга регистрираха нова победа в контролите. Тимът на Австрия е водач в евроквалификационната си група с цели десет точки и днес отново демонстрира много силни страни.

Снимки: Getty Images/Guliver