Япония победи Австралия след голове през второто полувреме

Япония вкара два гола в рамките на седем минути през втората част и спечели с 2:1 у дома срещу Австралия в приятелски мач между два отбора, които участваха на Мондиал 2014. В Осака гостите създадоха по-добрите положения за гол преди почивката, но това не оказа влияние върху резултата.

Резервата в състава на "самураите" Ясуюки Коно откри резултата в 62-ата минута, разписвайки се с удар с глава, след като беше оставен непокрит. Само 7 минути по-късно Шинджи Оказаки направи резултата 2:0 с красиво попадение с пета. Япония пропусна още няколко добри възможности за нов гол, а австралийците се добраха до почетно попадение в последните секунди на срещата чрез резервата Тим Кейхил, който се разписа с глава. Австралия има 8 загуби в последните си 12 изиграни двубоя.