Божинов отново без гол в Италия

Българският нападател Валери Божинов отново пропусна да се разпише при равенството 0:0 със Специя от 14-ия кръг на Серия "Б". Бившият играч на Левски започна срещата от първата минута и остана на терена до 70-ата минута, като се отчете с жълт картон. За негово съжаление отново пропусна да вкара гол пред своите тифози и да донесе първа победа на отбора си пред собствена публика. Божинов остана с един гол от девет срещи, като в половината игра малко минути заради принудителни смени.

Днес Фрозиноне претърпя тежка загуба с 0:3 при гостуването на Пескара и остана на второ място на три точки от върха, след като вчера Капри разби с 5:2 Читадела и поведе еднолично с 28 точки. Тимът на Андрей Гълъбинов Ливорно излезе на трета позиция след напълно заслужена победа в домакинството над Про Верчели с 3:1.

Тосканците първо си отбелязаха автогол, но след почивката конкурентите на родния национал Вантаджато и Силигарди стигна до обрат, а резервата Джеферсон оформи крайното 3:1. Ливорно е трети с 24 точки. Толкова има и Специя. Перуджа изпусна победата в 91-ата минута при гостуването си на Варезе, когато допусна гол за крайното 1:1.

Другата седмица е дербито на Умбрия между "грифоните" и Тернана на "Ренато Кури". Божинов и компания са 17-и с 15 точки. Бари претърпя тежка загуба в Кротоне с 0:3 и се очаква Денис Манджа да освободи поста старши-треньор на тима.