Спартак (Плевен) вкара само 7 пъти на Ситомир (Никопол)

Спартак (Плевен) отнесе със 7:0 гостуващия му Ситомир (Никопол) в мач от 11-ия кръг на Северозападната В група. В основата на разгрома бе нападателното дуо на домакините Любомир Тодоров – Стефан Христов (голмайстор на групата със 17 гола), което реализира всичките попадения. Тон за голеадата даде Тодоров с попадението си в 3-ата минута.

После само за 23 минути (от 11-а до 34-а) Христов изпрати 4 пъти топката във вратата на Пламен Генов. Спартаковци започнаха втората част с доста по-ниско темпо. Въпреки това вкараха още два пъти. В 56-ата минута Христов подаде на Тодоров пред празната врата за 6:0. Малко преди края Христов бе изведен сам срещу Генов и го преодоля за петото си попадение в мача. Още дузина чисти положения пропиляха домакините.

Така плевенският тим ще зимува на върха в класирането, а Ситомир остана последен само с 1 точка в актива си.