Лукойл Академик с трудна победа над Берое

Вицешампионите от Лукойл Академик записаха трудна победа в VI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха при домакинството си на Берое (Стара Загора) със 72:65 в двубой, който се игра в спортния комплекс в Правец.

Чарлс Томас беше най-резултатен за „студентите” с 15 точки, Бруно Шундов добави 13 точки, а Тери Смит и Морис Къри завършиха с по 11 точки.

Най-резултатен за старозагорци беше Майкъл Блек с 22 точки, а Венцислав Петков добави 11 точки.

Баскетболистите на Академик започнаха силно със серия от 10:0, като тази серия бе реализарана само в рамките на първите 60 секунди от двубоя, а до края на частта домакините не изпуснаха инициативата и двуцифрената разлика в резултата се запази – 25:13. До почивката „студентите” решиха, че този мач е приключил и намалиха оборотите, а гостите използваха шанса си и след като спечелиха периода с 16:11, успяха да намалят изоставането си до 29:36.

През второто полувреме, вицешампионите спряха устрема на съперника си, но така и не намериха начин да възстановят трайно двуцифрения си аванс. Все пак, домакините успяха да наложат своето темпо на игра, което им бе напълно достатъчно, за да се подравят и с крайния успех в този мач – 72:65.