Рилски спортист разпиля Черноморец за нова победа в НБЛ

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа напълно очаквана и категорична победа в двубоя си от VI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) със 105:75.

Златин Георгиев беше най-полезен за победителите и приключи с 21 точки, Джулиън Норфлийт вкара 17 точки, а Иън Чайлс и Симеон Илиев завършиха с по 13 точки.

Илия Милутинович записа „дабъл-дабъл” – 15 точки и 13 борби за гостите от Бургас, а Богдан Боев бе неудържим и вкара 21 точки.

Двата отбора си размениха по няколко успешни атаки в началото на мача, но в самия край на първата четвърт баскетболистите на Рилецо демонстрираха по-висока класа и след серия от 14:0, домакините си осигуриха комфортна преднина – 33:17. През втория период момчетата на Росен Барчовски намалиха темпото, но въпреки това, гостите от Бургас не намериха сили да се възползват и почивката дойде при 57:37.

През второто полувреме спортно-техническият щаб на Рилски спортист даде шанс на всички играчи записани в тимовия лист да се появят на терена, но това по никакъв начин не се отрази на крайния изход от двубоя и последния съдийски сигнал прозвуча при 105:75 за Рилецо.