Дунав смаза съперник с 13:0

Дунав разгроми с 13:0 Суворово в среща от 14-ия кръг на Североизточната "В" група, играна на Градския стадион в Русе. Дунавци започнаха по-активно и в първите минути гостите трудно успяваха да напуснат наказателното си поле. Така още в шестата минута се стигна и до първия гол в мача. Георги Чакъров бе изведен сам срещу противниковия вратар и не сгреши за 1:0.

Осем минути след това отново той бе точен, като промуши топката между краката на вратаря Митко Недев. Малко по-късно вратарят на гостите стана полеви играч, а на вратата застана резервата Станимир Христов, като играта напусна Петър Георгиев. Въпреки това три минути преди почивката русенският тим вече водеше със 7:0.

Три минути след началото на втората част дунавци покачиха резултата на 8:0, а четири минути по-късно Диян Димов оформи своя хеттрик за 9:0 за домакините. Срещата се доиграваше, а междувременно гостите останаха с девет футболисти на терена, след като двама от състава им напуснаха играта без да бъдат заменени от други.

В знак на солидарност, след извършени три смени в дунавските редици, един след друг играта напуснаха Ивайло Раденцов, Николай Колев и Християн Кожухаров.

Това не попречи резултатът да набъбва и след попадения на Андреас Васев, Християн Кожухаров, Мартин Димов и Мартин Иванов да достигне до 13:0.

С този успех Дунав продължава да бъде убедителен лидер в класирането на Североизточната "В" група с актив от 40 точки и голова разлика 69:7. През следващата седмица тимът гостува на "Септември" Тервел в мач от последния есенен кръг на първенството.