Локо (Сф) с още по-убедителна победа в реванша

Тимът на Локомотив (София) се класира на четвъртфиналите от турнира за Купата на България, след като се наложи с 5:1 над Ботев (Гълъбово) и преодоля съперника с общ резултат 9:2. Столичните "железничари" са вторият тим, класирал се сред най-добрите осем, след като това направи и Литекс в сряда.

"Червено-черните" успяха да поведат още в първите секунди на срещата, след като Владислав Романов намери непокрития в наказателното поле Александър Манолов, който се разписа за 1:0. Ботев изравни в 19-та минута след удар от фаул на Иван Тошев, но домакините не оставиха мача на случайността и го решиха с второто си попадение. То падна след близо половин час игра, когато Даниел Васев намери топката след центриране на Ламжед Шехуди и я вкара за 2:1.

Локо (Сф) се наложи с 5:1 над Ботев (Гълъбово) в турнира за купата на България

Водейки с 6:2 в общия резултат, играчите на Локомотив заиграха по-спокойно, но все пак продължиха да доминират. В 75-та минута падна и третото попадение в мача, дело на Даниел Генов, който в заключителните минути добави още два гола и реализира своя хеттрик.

ЛОКО (СФ) - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 5:1

1:0 Манолов (1)
1:1 Тошев (19)
2:1 Васев (32)
3:1 Генов (74)
4:1 Генов (79)
5:1 Генов (90+1)

ЛОКО (СФ): Валентин Галев (к), Камен Хаджиев, Траян Траянов, Румен Трифонов, Йордан Тодоров, Иво Иванов (73-Антон Славчев), Димитър Велковски, Даниел Васев, Александър Манолов, Владислав Романов (46-Даниел Генов), Ламжед Шехуди (46- Георг Василев)

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО): Димитър Георгиев, Мирослав Енчев, Добромир Димитров, Янко Вълканов (к), Николай Янков (84-Пламен Димитров), Иван Тилев, Пламен Коралов, Иван Винков (61-Георги Вълев), Иван Тошев, Георги Кирилов (68-Александър Михайлов), Стоян Диков