Олимпиакос смачка Галатасарай, продължава без загуба

Олимпиакос (Пирея) наказа Галатасарай у дома, надигравайки вицешампион на Турция с категоричното 93:66 и продължава без загуба в Евролигата. Василис Спанулис и компания имат пълен актив до момента - пет победи от пет мача.

Гръцките вицешампиони започнаха ударно и още през първата част си изградиха двуцифрена преднина - 26:13. Галатасарай опита да се върне в мача през втората четвърт, но гостите успяха единствено да свалят част от пасива си, който бе 49:39 на полувремето.

През втората половина на двубоя гърците тотално наложиха волята си, като след 30 минути игра разликата в тяхна полза бе 15 точки - 68:53, а в заключителните десет минути на двубоя те не се спряха и стигнаха до категоричния триумф с 93:66.

Отело Хънтър вкара най-много за победителите - 17 точки, а Василис Спанулис добави 16 и 7 асистенции. Евангелос Манцарис се отчете с 15 и бе безпогрешен в стрелбата - 3/3 за 2 точки и 3/3 за 3 точки, докато Димитриос Аграванис остана с 10 точки.

Карлос Аройо и Ендер Арслан единствени преминаха границата от 10 точки за гостите, завършвайки съотвенто с 14 и 10.

Олимпиакос е на върха в група D с 5-0, докато Галатасарай е на трета позиция с 2-3.