Нептунас прати Валенсия на дъното

Литовският Нептунас (Клайпеда) прати Валенсия Баскет на дъното на класирането в група D на Евролигата. Балтийците надиграха испанския тим у дома с 94:87, постигайки втората си победа в най-силната европейска клубна надпревара.

И двата тима са с еднакъв баланс - 2 успеха и 3 поражения, но победата на Нептунас в директния сблъсък дава на тима предимство в класирането. Литовците са пети, а Валенсия - шести.

Домакините започнаха мача отлично - със серия от 13:3, а в края на първата четвърт преднината им бе 24:17. Те бяха лидери в резултата и през цялата втора част, оттегляйки се на почивка с аванс от 11 точки - 53:42.

Нептунас не даде инициативата на Валенсия нито за секунда и след подновяването на играта, пазейки преднината си и през третата четвърт, за да се стигне до 73:63 след 30 минути.

Гостите дадоха всичко от себе си в заключителните 10 минути на двубоя, но така и не успяха да заличат изоставането си, а домакините спечелиха с 94:87.

Дейвидас Гайлиус вкара 19 точки за победата, а Донатас Завацкас остана с 15.

Пау Рибас и Боян Дублевич се отчетоха съответно с 22 и 18 за Валенсия.