Нижний Новгород взе руското дерби на Евролигата

Нижний Новгород взе руското дерби в група А на Евролигата, надигравайки като гост УНИКС (Казан) със 79:73, като този двубой даде начало на петия кръг от редовния сезон на надпреварата.

За "черно-белите" това бе втора победа от началото на сезона, а след днешния резултат и двата тима вече имат еднакъв баланс - 2 успеха и 3 загуби.

Играчите на Айнарс Багатскис наложиха своята воля още през първата четвърт, която спечелиха с 21:16. Няколко минути след началото на втората те вече водеха с двуцифрена разлика - 27:17, а на почивката преднината им бе 39:34.

Нижний Новгород остана начело и през цялата трета четвърт, като след 30 минути игра авансът на тима бе 54:48. УНИКС се хвърли на финален щурм в последната част и започна със серия от 7-0 за 54:55, преди Трей Томпкинс отново да вкара за Нижний - 56:55 и гостите да останат начело до края на мача, триумфирайки със 79:73.

Американецът с черногорски паспорт Тейлър Рочести изигра отличен мач и завърши с 24 точки, Арцьом Парахуски добави 19, а Терънс Кинс и и Трей Томпкинс вкараха по 12 точки.

Никос Зисис реализира 15 за УНИКС, докато Кийт Лангфърд остана с 13.