Рони О'Съливан не пощади и Дзюнхуей, титлата е все по-близо

Защитаващият титлата си Рони О'Съливан продължава похода към нов триумф на снукър турнира "Шампион на шампионите" в Ковънтри. След убедителните си победи в групата срещу Стюърт Бингам (4:2) и Марко Фу (6:0) дойде ред и на силен съперник като Дин Дзюнхуей. Китаецът бе равностоен в по-голямата част от 1/2-финалния двубой, но в решаващите партии не успя да се противопостави на Ракетата. О'Съливан постигна успех с 6:4 фрейма и така в битката за титлата утре очаква спечелилия дуела между Нийл Робъртсън и Джъд Тръмп, които играят тази вечер от 21,00 часа.

Мачът между 38-годишния англичанин и Дзюнхуей не започна с бляскави точкови серии, но въпреки това Рони излезе пръв напред в резултата. Реакцията на 3-ия в световната ранглиста китаец бе бърза и той взе втората партия след брейкове от 51 и 33 точки. Фрейм номер 3 бе за Гения от Чигуел, който се прояви с 47 и 43 точки. Подобни бяха сериите на О'Съливан и в последната част преди кратката почивка - 41 и 41 точки за преднина от 3:1.

След подновяването на играта 27-годишният Дзюнхуей показа класа и с чудесните брейкове от 88 и 111 точки върна баланса в резултата - 3:3. Петкратният световен шампион не позволи опонентът му да влезе в по-дълга серия и спечели седмия фрейм със сенчъри брейк от 105 точки, за да си върне контрола в сблъсъка. Поредното равенство в мача обаче дойде след доста накъсаната осма партия, в която след най-добра серия от 33 точки Дзюнхуей направи резултата 4:4. Това обаче бе всичко за китайския състезател в срещата. В следващите два фрейма Дин записа само една точка срещу името си, докато О'Съливан си заслужи аплодисментите на публиката след страхотните брейкове от 91 и 125 точки за 6:4.

Това бе 16-и двубой между двамата ирачи, като Рони вече има 10 победи. Загубите на Ракетата са 3, като толкова са и равенствата с Дзюнхуей.