Ботев Пд шокира Литекс насред Ловеч - оранжевите излетяха от шестицата (видео)

Ботев (Пловдив) постигна изключително важна победа с 2:1 над Литекс като гост в среща от 15-ия кръг на "А" група. С нея канарчетата се изравниха по точки с четвъртия Левски в класирането на "А" група.

Ловчанлии откриха резултата чрез Джордан, но в края на първата част Томаш Иршак изравни. В средата на второто полувреме Александър Колев вкара втори гол за пловдивчани, който се оказа достатъчен за трите точки.

С това домакинско поражение оранжевите пък се смъкнаха на седмото място в класирането, което не е никак добра новина за тима на Балъков, сочен преди началото на първенството за един от основните фаворите за титлата.

В първите минути на този сблъсък домакините бяха по-активни, но шут на Данило Асприля излезе в аут. В 13-ата минута Асприля стреля с глава след центриране на Страхил Попов отдясно, но ударът отново не намери целта.

Ботев отговори с изстрел от фаул на Момчил Цветанов в 21-ата минута, който Баривейра изби. Нарушението бе свирено, тъй като стражът на оранжевите не прецени една топка и я хвана извън наказателното поле, за което получи и жълт картон.

По-активната игра на ловчанлии даде резултат в 39-ата минута, когато те откриха резултата. При бърза контраатака Румен Руменов пусна отличен извеждащ пас към Джордан, централният бранител на канарчетата Росен Колев се хвърли на шпагат и отклони топката, но така помогна за преодоляването на неразчетено излезлия вратар Адам Стаховяк и за тарана на Литекс не бе проблем да вкара на празна врата за 1:0.

Попадението не отчая канарчетата, които успяха да изравнят в 45-ата минута. Тогава Цветанов върна към Огнянов, който с отличен пас изведе изскочилия от дълбочина Томаш Иршак, а той от своя страна успя да прехвърли Баривейра след параболичен изстрел с глава.

В началото на втората част Александър Колев стреля в аут. Последваха два сериозни пропуска на домакините. Първо в 54-ата минута Джордан стреля с глава, но на сантиметри покрай дясната греда на пловдивчани, а малко по-късно централният нападател бе изведен зад гърба на гостуващата отбрана, но диагоналният му шут бе твърде неточен.

Така се стигна до 63-ата минута, в която Ботев осъществи пълен обрат. След добра атака на канарчетата и разбъркване пред наказателното поле на домакините топката попадна в Александър Колев, който шутира силно от 18-19 метра и вкара в долния ляв ъгъл на Баривейра.

Литекс можеше да изравни две минути по-късно. Джордан изведе Асприля сам срещу вратаря, но фланговият футболист изпрати топката над вратата.

В 85-ата минута и резервата Никола Колев можеше да изравни, но опасният му изстрел бе спасен от Стаховяк.

В тези минути Ботев разчиташе предимно на контраатаки и при две от тях можеха да вкарат трети гол. Първо резервата Балтанов не уцели вратата след пас на Чунчуков, а в края на мача младият таран на пловдивчани се засуети и не успя да реализира сам срещу вратаря.