Наполи си върна на Йънг Бойс, Спарта преби Слован (видео)

Италианският Наполи си върна на Йънг Бойс за поражението в Швейцария преди две седмици и постигна класически успех с 3:0 на "Сан Паоло". Хеттрик за отбора на Рафаел Бенитес отбеляза Джонатан де Гузман. Бившият футболист на Вилярел и Суонзи откри резултата точно минута преди края на първото полувреме, а след това затвърди успеха на домакините с попадения в 65-ата и 83-ата. Въпреки победата обаче Наполи все още не може да се чувства сигурен за класирането си напред в турнира, след като събира 9 и е на три пред Йънг Бойс, който остава в борбата за продължаване напред към фазата на директните елиминации въпреки тежкото поражение.

В другия мач от групата Спарта Прага размаза с 4:0 Слован, който пък подобри антирекорд на българския ЦСКА и румънския Стяуа по най-много поредни загуби в груповата фаза на Лига Европа. Давид Лафата откри резултата в 29-ата минута, а Ладислав Крейчи удвои в 32-ата. След почивката лекцията на Спарта продължи с гол на Коста Намионесу в 75-ата минута. Крайното 4:0 оформи отново Лафата шест минути преди края. След изразителната си победа Спарта (Прага) оглави класирането в групата с 9 точки и по-добра голова разлика от Наполи.

НАПОЛИ - ЙЪНГ БОЙС 3:0
1:0 Де Гузман (45)
2:0 Де Гузман (65)
3:0 Де Гузман (83)

СПАРТА (ПРАГА) - СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) 4:0
1:0 Лафата (29)
2:0 Крейчи (32)
3:0 Нхамойнесу (75)