Евертън разби Лил, Бенднер се отпуши за Волфсбург (видео)

Тимът на Евертън оглави еднолично класирането в група "Н" в турнира Лига Европа след класическа победа с 3:0 над френския Лил. Възпитаниците на Роберто Мартинес надиграха тотално своя опонент и напълно заслужено стигнаха до "класическата" победа, която ги изкачи и на първото място в групата. Леън Осман откри резултата в 28-ата минута, след центриране на Ейдън МакГийди, а Фил Ягиелка удвои аванса на "карамелите" малко преди края на полувремето. Крайното 3:0 оформи Стивън Нейсмит след час игра с плътен удар от границата на наказателното поле.

В другия мач от групата Волфсбург размаза с 5:1 руския Краснодар и също се доближи до продължаване към фазата на директните елиминации. Интересен е фактът, че всички шест гола в двубоя паднаха през второто полувреме. Аарън Хънт даде аванс от два гола на домакините с голове в 47-ата и 57-ата минути. Вандерсон намали в 72-ата, но само минута по-късно Джошуа Гилавоги възстанови преднината от два гола на домакините.

В последните минути на мача настъпи часът и на "Лорд" Никлас Бендтнер. Датчанинът, който все още не се бе разписвал с екипа на Волфсбург, откри головата си сметка за германците от дузпа в 90-ата минута, а само минута по-късно отново той оформи крайното 5:1 в полза на Волфсбург с втория си гол в мача.

ЕВЕРТЪН - ЛИЛ 3:0
1:0 - Осман (28)
2:0 - Ягиелка (41)
3:0 - Нейсмит (60)

ВОЛФСБУРГ - КРАСНОДАР 5:1
1:0 - Хънт (47)
2:0 - Хънт (57)
2:1 - Вандерсон (72)