Севиля не даде шанс на Стандард, Фейенорд измести Риека от второто място (видео)

Шампионът в Лига Европа Севиля победи гостуващия Стандард (Лиеж) с 3:1 и се утвърди на първото място в група "G" на турнира. Кевин Гамейро, Хосе Антонио Рейес и Карлос Бака вкараха головете за отбора на Унай Емери, който вече има 8 точки и направи голяма крачка към следващата фаза. Почетното попадение за белгийците бе дело на Пол-Жозе Мпоку.

Севиля наложи тотално надмощие веднага след началото на мача и голът във вратата на Тюрам-Улиен беше само въпрос на време. Домакините направиха няколко сериозни пропуска, но в 19-ата минута Кевин Гамейро откри с глава след асистенция на Стефан Мбиа. Гостите от Белгия предимно се бранеха, но в 32-ата минута стигнаха до фаул около границата на наказателното поле. Ударът на Пол-Жозе Мпоку едва ли щеше да затрудни Бето, но след рикошет в стената заблуди стража на домакините и топката се оплете в мрежата.

Радостта на футболистите на Стандард не продължи дълго, защото малко преди почивката триходова комбинация на домакините изведе Рейес на стрелкова позиция и той с плътен диагонален удар направи резултата 2:1.

В началото на второто полувреме Севиля потърси трети гол, с който да реши всичко, но удар на Денис Суарес с глава срещна гредата. Последваха по-активни действия на гостите, но техните атаки се разбиваха пред наказателното поле на испанския тим. В крайна сметка интригата приключи в 90-ата минута, когато резервата Карлос Бака отблизо отблизо довкара топката във вратата на Стандард след центриране от корнер и кратко разбъркване.

В другия мач от групата Фейенорд победи Риека с 2:0 и измести хърватите от второто място в класирането. Отборът от Ротердам нанесе своя удар още преди почивката, когато Карим Ел Ахмади и Лекс Имерс на два пъти простреляха вратаря на хърватите Иван Варгич.

В 8-ата минута Колим Казим-Ричардс подаде на Ел Ахмади и той откри резултата. Защитата на Риека продължи да действа разсеяно и в средата на полувремето Лекс Имерс беше изпуснат след центриране от корнер на Тоорнстра и с глава покачи на 2:0.

През втората част хърватите се активизираха, но малкото им удари не затрудниха вратаря на Фейенорд Кенет Вермеер. По този начин Риека остана с 4 точки, колкото има и Стандард (Лиеж), а в следващия кръг двата отбора излизат един срещу друг.

СЕВИЛЯ - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 3:1
1:0 Гамейро (19)
1:1 Мпоку (32)
2:1 Рейес (41)