Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Берое не остави шанс на Литекс и се върна в тройката (видео)

Отборът на Берое надви Литекс с 2:0 в последния мач от програмата на 14-ия кръг на "А" група. Елиаш да Силва се разписа след брилянтен удар с глава в 28-ата минута и с удар отблизо в 68-ата.

Комфортният успех сложи край на серията на старозагорци от две поредни тежки загуби и им позволи да се изкачат на трето място с 24 точки. За "оранжевите" пък това бе трето поражение в последните четири мача и с актив от 22 точки те остават пети в класирането.

Домакините започнаха ударно и в рамките на първите 80 секунди създадоха две положения. Удар на Иво Иванов обаче бе избит в корнер, а след изпълнението на статичното положение не се намери кой да вкара отбитата топка.

Ловчанлии отговориха в 8-ата минута, когато отлична атака изведе Страхил Попов отдясно, капитанът върна към малкото наказателно поле, където Владимир Зафиров с мъка изби пред Вилмар Джордан. Топката отново попадна в Попов, който подаде на Румен Руменов, но ударът на халфа отново бе блокиран от Зафиров.

В 12-ата минута играчите на Берое имаха нова възможност за гол, след като пред Салим Керкар се откри огромно празно пространство отляво. Крилото нахлу към наказателното поле и стреля, но кълбото се отби в излезлия да го блокира Винисиус Баривйера и бавно се търколи на сантиметри край гредата.

Двуострата игра продължи и в следващите минути и пред гостите се откри нов шанс да отбележат, но удар на Джордан премина встрани от вратата на Благой Макенджиев.

В 28-ата минута старозагорци отново развиха добра атака по лявото крило, Керкар центрира към намиращия се в наказателното поле Елиаш, който отлично насочи топката с глава в далечния ъгъл за 1:0.

Малко преди края на първата част домакините можеха да увеличат преднината си, но подаване на Венцислав Христов в наказателното поле не бе засечено от негов съотборник.

Футболистите в зелено бяха близо до гол и в 53-ата минута, но Винисиус успя да отрази изстрел на Елиаш.

Постепенно "оранжевите" започнаха да упражняват сериозна преса в средата на терена и това затрудняваше халфовата линия на домакините при изнасянето на топката. Ловчанлии обаче трудно намираха път към вратата на съперника и едва в 61-ата минута Данило Асприля отправи слаб удар, който не представлявше проблем за Макенджиев.

Играчите на Берое обаче се възползваха от статично положение в 68-ата минута и успяха да вкарат втори гол. Веселин Пенев центрира от фаул, Аласан Н'Дайе си спря топката на гърди и се подготви за стрелба, но Елиаш го изпревари и нанесе решителния удар.

Малко по-късно и Керкар можеше да се разпише във вратата на Литекс, но Винисиус улови.