Левски сложи край на негативната си серия на "нивата" в "Надежда" (видео + галерия)

Отборът на Левски сложи край на негативната си серия от четири мача без победа. В двубой от 14-ия кръг на "А" група "сините" се наложиха с 1:0 като гост над коравия тим на Локомотив (София).

Единственото попадение в срещата вкара Антонио Аниете в 39-ата минута. Левски не познаваше вкуса на победата през последните си четири мача - три за първенството и един за купата на България.

Лески победи Локо (Сф) с 0:1 в "Надежда"

Мачът се проведе на доста лош терен на стадион "Локомотив", което затрудни състезателите, тъй като топката доста отскачаше.

Срещата не блестеше с кой знае колко футболни достойнства. Въпреки това Левски записа заслужена победа, тъй като през втората част имаше игрово превъзходство и създаде няколко чисти голови положения.

От своя страна пък домакините не успяха нито веднъж да застрашат вратата на Пламен Илиев.

Като изключим слабия удар с глава на Роман Прохазка, който попадна в обсега на Божидар Митрев, до 39-ата минута двата тима не успяха да сътворят нищо запомнящо се. Локо Сф и Левски изцяло залагаха на изританите топки и единоборствата.

Локо (Сф) - Левски
Левски все пак успя да отбележи преди почивката. Попадението бе дело на Антонио Аниете в 39-ата минута. Испанецът опъна мрежата със силен шут след като бе изведен от Мигел Бедоя сам срещу вратаря.

След почивката Левски вдигна оборотите и съвсем логично започна да създава опасни ситуации.

В 50-ата минута Елтон изчисти от голлинията след удар на Прохазка.

В 72-ата минута Аниете изведе Луис Педро на чиста позиция, но крилото на "сините" стреля нескопосано в аут.

Малко по-късно Педро отново попадна в полезрението на камерите. Футболистът проби отдясно и стреля от малък ъгъл, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

В 83-ата минута Владимир Гаджев проби отдясно и върна към Бедоя, който обработи бързо топката, но отблизо стреля в аут. До края на срещата не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

ЛОКО СФ - ЛЕВСКИ 0:1