Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Раонич надви Бердих и е на финал в Париж

Канадецът Милош Раонич се класира за първи път за финала на турнира от серията "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 7 Раонич наниза 12 аса при успеха над шампиона от 2005 година Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 3:6, 7:5.

23-годишният канадец взе ранен аванс от 4:1, който задържа до края на първия сет. Във втората част петият в схемата Бердих проби в началото и дръпна с 3:0, след което нямаше проблеми да изравни резултата. В решаващия трети сет двубоят вървеше към тайбрек, но Раонич успя да реализира безценен пробив в 12-ия гейм, с което стигна до крайната победа след 2:09 часа игра.

На финала той очаква победителя от двубоя между защитаващия титлата си Новак Джокович (Сърбия) и Кей Нишикори (Япония).