Хавиер Фернандес поведе след кратката програма в "Скейт Канада"

Европейският шампион Хавиер Фернандес (Испания) поведе след кратката програма при мъжете на втория турнир за сезона от сериите Гран При - "Скейт Канада". Испанецът, който е бронзов медалист от световното първенство и четвърти на олимпийските игри в Сочи 2014, получи за своето изпълнение оценка от 86.36 точки. Втори до момента е Такахито Мура (Япония) с 82.57 точки, а трети - Константин Меншов (Русия) с 81.70 точки.

При жените кратката програма спечели рускинята Анна Погорилая с 65.28 точки. След нея се наредиха Ашли Вагнер (САЩ) с 63.86 точки и Альона Леонова (Русия) с 62.54 точки. Представители на Канада водят убедително при танцовите и спортните двойки.

Световните вицешампиони при танцовите дуети Кейтлин Уивър и Андрю Поже спечелиха убедително кратката програма с 68.61 точки. След тях останаха Ксения Монко и Кирил Халявин (Русия) с 59.62 точки и Медисън Хубъл и Закари Донъхю (САЩ) с 59.29 точки. При спортните двойки бронзовите медалисти от световното първенство Мегън Дюамел и Ерик Радфорд изпълниха чиста програма и получиха оценка от 72.70 точки. Втора оценка от 65.22 точки получиха Вънцзин Суй и Цун Хан от Китай, а трети са Евгения Тарасова и Владимир Морозов (Русия) с 64.14 точки. Волната програма и в четирите категории е по-късно днес.