Ла Коруня с домакински провал срещу Хетафе (видео)

Отборът на Ла Коруня допусна домакинска загуба от Хетафе в първия мач от 10-ия кръг в Примера дивисион. Срещата на стадион "Риасор" завърши при резултат 2:1 в полза на гостите.

Хетафе поведе в 35-ата минута след като изстрел на Карим Йода се отби от гредата и след това се удари в гърба на вратаря Фабрисио, за да влезе във вратата за 0:1. Още в началото на второто полувреме в 46-ата минута Анхел Лафита удвои преднината на своя тим следчудесна контра и извеждащ пас на Иностроса.

Играчите на Депортиво Ла Коруня се добраха само до почетен гол в мача и той падна в 80-ата минута, а негов автор бе Елдер Пощига след асистенция на Точе.

Така Хетафе събра актив от 13 точки и за момента се изкачи до 9-ото място във временното класиране. Ла Коруня пък остава на 16-ата позиция с 8 точки в актива си.