3 от 3 за Мугуруса в груповата фаза на Турнира на шампионките (галерия)

Заемащата 23-ото място в световната ранглиста Гарбине Мугуруса (Испания) си осигури участие на 1/2-финалите на Турнира на шампионките в София. Испанката записа третата си победа в група „Сердика”, след като днес се справи с 6:3, 7:5 с Ализе Корне (Франция). Така след успехите срещу Екатерина Макарова и Флавия Пенета Мугуруса е сигурна победителка в тази група. По-късно тази вечер на корта силите си ще премерят Пенета и резервата Каролина Плишкова. Техният двубой обаче е без особено значение, тъй като италианката също попада сред най-добрите четири в столичната зала "Арена Армеец", независимо от изхода на срещата.

В първия сет имаше общо четири пробива. 21-годишната Мугуруса започна чудесно мача и спечели подаването на съперничката си за 1:0, след което без проблеми взе следващия си гейм за 2:0. Корне правеше непредизвикани грешки и максимално улесняваше опонентката си, като именно такъв бе случаят в петия гейм. Французойката, 20-в световната ранглиста, допусна двойна грешка и даде два брейкпойнта на Мугуруса. Испанката изстреля страхотен форхенд по диагонала и реализира нов пробив за 4:1. Мугуруса загуби последвалото си подаване, но това не повлия на изхода на частта. Испанката пласираше чудесни ретури и след добър такъв имаше нова точка за пробив в седмия гейм. Корне обаче я отрази. При 3:5 и сервирайки за оставане в сета, Корне отново се пропука и след нов пробив предаде частта при 3:6 след 38 минути игра.
3 от 3 за Мугуруса в груповата фаза на Турнира на шампионките
Втората част не мина без интрига. Корне бе крайно мобилизирана и намираше начин да се противопостави на агресивната игра на съперничката си. Французойката осъществи два пробива за 2:1 и 4:1 и се виждаше като победителка в тази част. Мугуруса обаче съумя да се върне в сета, след като взе подаванията на противничката си за 2:4 и 4:4 (пробив на нула). В този осми гейм 24-годишната Корне направи две двойни грешки и не скри яростта си от това. Двете тенисистки взимаха подаванията си до 12-ия гейм, когато Мугуруса нанесе своя удар и с пробив за 7:5 сложи край на мача след час и 36 минути игра.
Испанката не направи нито един ас, нито двойна грешка в целия сблъсък. При Корне директните точки от сервис бяха 2, а двойните грешки цели 9.