Рилски отказа Берое за една част

Рилски спортист (Самоков) надигра Берое в първото дерби за кръга в Националната Баскетболна Лига. Момчетата на Росен Барчовски победиха възпиатниците на Любомир Минчев с 98:82, като победата дойде благодарение на много силна игра в заключителната четвърта част на срещата.

Самоковският тим има две победи и една загуба, а Берое е с две победи и две загуб.

Първата четвърт в "Арена Самоков" бе доста динамична и бе белязана от множеството смени на лидера в резултата - цели шест, преди домакините от Рилски спортист да завършат по-силно и да поведат с 28:25.

Александър Милов се включи силно от пейката, а Джулиън Норфлийт вкара първите си точки с екипа на Рилецо, благодарение на което домакините дръпнаха с 38:29 след серия от 10-4 в първите четири минути на втората четвърт. Берое отвърна с 9-2 за 40:38, но до почивката самоковци останаха лидери в резултата и водеха с 50:45 след 20 минути.

Заралии стигнаха до пълен обрат в началото на второто полувреме, когато пвоедоха с 52:57 след серия от 12-2 в първите три минути на третата четвърт. Рилецо отвърна на удара и поведе с 60:59, а до края на частта последваха редица обрати, но все пак домакините се оттеглиха като лидер - 73:70 след 30 минути.

Последната част бе ключова за развоя на срещата и домакините стартираха отлично - със серия от 12-5, след която поведоха с 85:75, а след това не изпуснаха инициативата до самия край на двубоя, триумфирайки с 16 точки разлика - 98:82.

Върнън Тейлър отново бе най-резултатен за Рилски, реализирайки 23 точки. Златин Георгиев добави 19, Тони Гуджино вкара 13, а Джулиън Норфлийт се отчете с 10 точки и 4 асистенции в дебюта си, след като дълго време лекуваше травма.

За Берое Диуейн Джаксън вкара 19 точки, Майк Блек добави 17, а Тихомир Желев завърши със 7 точки, 7 борби и 6 асистенции.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - БЕРОЕ 98:82 (28:25, 22:20, 23:25, 25:12)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов 11, Върнън Тейлър 23, Златин Георгиев 19, Тони Гуджино 13, Иън Чайлс 4 (Джулиън Норфлийт 10, Симеон Илиев 2, Александър Милов 6, Тодор Тодоров 10)

БЕРОЕ: Майк Блек 17, Тихомир Желев 7, Камен Атанасов 2, Диуейн Джаксън 19, Джейсън Чийзмън 7 (Планимир Дафинов 2, Ростислав Алексов, Венцислав Петков 8, Мичъл Картър 17, Мартин Раднев 3)