Арда с първа победа в Суперлигата

Волейболистите на Арда (Кърджали) записаха първа победа в Суперлигата на България, след като се наложиха у дома над КВК Габрово с 3:0 (25:21, 25:13, 25:18) в мач от 3-ия кръг.

Вицешампионите от КВК Габрово допуснаха втора поредна загуба и още нямат спечелен гейм от началото на сезона. Над 800 фенове подкрепиха състезателите на "Арда" в зала "Арпезос".
В следващите кръгове на Суперлигата на „Арда" предстои гостуване на Миньор (Перник) и домакинство на Монтана

По пътя към успех кърдажилийци нямаха особени проблеми, като водеха през цялото време и в трите части на мача. Това позволи на треньора Иван Халачев да пусне в игра и млади волейболисти, като на терена през втория гейм влезе деветокласникът Симеон Топузлиев, който веднага отбеляза 1 ас и 1 точка от атака.

Реализатор за Арда стана Спас Байрев с 16 точки. Кристиан Пенчев добави 9 точки за победата.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - КВК ГАБРОВО 3:0 (25:21, 25:13, 25:18)
АРДА: Делчо Раев 3, Петър Бъчваров 4, Кирил Хаджиев 5, Васил Атанасов 3, Спас Байрев 17, Невен Нешев 4 - Николай Колев-либеро (Сристиан Пенчев 7, Младен Кавалджиев, Теодор МариновСимеон топизлиев 2, Енис Исмаил)
Старши-треньор: Иван Халачев
КВК ГАБРОВО: Николай Кичуков 3, Николай Леков 9, Любомир Христов 5, Красимир Стефанов 7, Тоислав Врачев, Стоян Вулджев 3 - Асен Дапев-либеро (Мариан Дановски 4, Стефан Иванов 4, Костадин Бишуров 4)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.