Шампионите на Италия с втора победа в Суперлигата

Шампионите на Италия Кучине Лубе Банка Марке (Трея) записаха втора победа в местната Суперлига, след като в мач от трети кръг не срещнаха затруднения при домакинството си на Тонацо (Падуа) и се наложиха с 3:0 (25:15, 25:18, 25:22) за 1 час и 18 минути.

Треньорът на Лубе Алберто Джулиани не можеше да разчита на сръбския център Марко Подрашчанин, който има проблем с единия от пръстите си на ръката и така дебют като титуляр направи финландецът Константин Шумов (5 точки, от които 1 ас, 2 блокади, 29 % в нападение). С 16 най-резултатен бе Джулио Саби (3 аса, 3 блокаид, 63 % в атака), а полякът Бартош Курек добави 14 точки (5 (!) блокади, 60 % в нападение).

Колкото до Подрашчанин, лекарите на Лубе се опитват да го подготвят за старта на Шампионската лига през следващата седмица.

За гостите 10 точки записа Стефано Джаноти (1 блокада, 38 % в нападение), а капитанът Матия Росо отново бе извън строя заради травма.

Така Лубе заема четвърто място с 6 точки, но има и мач по-малко. Тонацо пък е на дъното на класирането.

В следващия кръг Лубе гостува на ЧМЧ (Равена) на 2 ноември от 19:00 ч б.в., Тонацо е домакин на Сър Сейфти (Перуджа) по същото време.