Мело и Никс помрачиха завръщането на Леброн в Кливлънд (видео)

Отборът на Ню Йорк Никс записа първа победа през сезон 2014/15 в Национална Баскетболна Асоциация и същевременно помрачи завръщането на Леброн Джеймс в родния му клуб, след като „Бричовете” се наложиха при гостуването си на Кливлънд Кавалиърс с 95:90.

Кармело Антъни бе архитектът на успеха за Никс, след като отбеляза 25 точки, Иман Шъмперт и Джейсън Смит вкараха по 12 точки всеки, а Джей Ар Смит приключи двубоя с 11 точки.

Кевин Лав бе над всички в състава на „Кавалерите” – 19 точки и 14 борби, Кайри Ървинг се отличи с 22 точки и 7 асистенции, а въпреки, че отбеляза 17 точки, Леброн Джеймс не се представи на ниво и допусна цели 8 индивидуални грешки.

„Не бях достатъчно активен в защита и като цяло, не бях активен на терена. За мен това бе една много специална вечер, но нервите определено се отразиха на играта ми. Беше страхотна вечер и се радвам, че се случи, но също така се радвам, че приключи”, коментира след последния съдийски сигнал Леброн.

Домакините от Кливланд тръгнаха добре в мача и поведоха с 25:18 след първата четвърт, но след това отстъпиха инициативата на съперника си, а Мело и компания се възползваха от възможността и свалиха пасива си на две точки - 42:44 на почивката.

Гостите от Ню Йорк бяха по-концентрирани и през третата четвърт, което им позволи да стигнат до пълен обрат – 67:64, а в заключителния последен период, въпреки че успяваха на няколко пъти отново да поведат, баскетболистите на Кливлънд така и не демонстрираха достатъчно стабилна игра и в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението – 90:95.