Корне надви Макарова и постигна първа победа (галерия)

Поставената под номер 6 Ализе Корне постигна първата си победа на Турнира на шампионките в София, след като се наложи над 11-ата в света Екатерина Макарова с 6:1, 6:4. Така французойката запази шансовете си за излизане от групата и класиране на 1/2-финалите. Утре тя ще се изправи срещу Гарбине Мугурура (Испания), която вече има две победи на сметката си. В същото време това бе втора загуба за Макарова и с нея тя почти сигурно ще се прибере вкъщи след утрешния си двубой с Флавия Пенета.

Корне надви Макарова и постигна първа победа

Двубоят започна динамично, а Макарова получи две поредни възможности за пробив още в първия гейм. При последвалото разиграване топката се удари в мрежата и отскочи, като по този начин помогна на рускинята да осъществи още първия си брейкпойнт. Вместо да увеличи преднината си обаче 11-ата в света се пропука в следващото си подаване и допусна връщане на пробива. До края на сета тя не успя да спечели нито един гейм, въпреки че имаше своите възможности. В същото време Корне беше по-прецизна в решителните моменти и проби сервиса на съперничката си за 3:1 и за 5:1, след което без никакви проблеми затвори сета в своя полза.

Във втората част рускинята започна по-стабилно. Тя взе подаването си и направи пробив в първия сервис на французойката. За нейно съжаление обаче тя не успя да запази преднината си и Корне го върна веднага, след което изравни. 20-ата в света получи нов шанс да излезе напред в резултата при 3:3 и не го пропусна, а след това затвърди пробива на нула и увеличи на 5:3. Макарова съумя да остане в мача, но когато сервира за победа, Корне набързо поведе с 40:15. Последва най-дългото разиграване в двубоя, а след като рускинята изпрати топката в аут, това сложи точка на срещата.