Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри (видео + галерия)

Българският топтенисист Григор Димитров претърпя поражение с 0:2 сета (3:6, 3:6) срещу британеца Анди Мъри в 1/8-финален мач на турнира от сериите "Мастърс" в Париж, продължил час и 10 минути. Така нашето момче загуби шансове да попадне сред най-добрите осем за годината и да играе на заключителния турнир в Лондон. Гришо не успя да се нагоди добре към новата си ракета, а срещу себе си имаше един безгрешен съперник, който преди тази надпревата успя да завоюва три поредни титли.

Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри Първите два гейма завършиха без напрежение за сервиращите. Българинът загуби дебютната точка, но след това натрупа четири поредни и взе сервирането си. Британецът сбърка един смаш, но останалите точки бяха в негова полза за 1:1 гейма. Гришо започна убедително третия гейм, завършваше бързо разиграванията и стигна до 40:15. Загуба на концентрация му коства преднината, а неговият съперник съумя да се възползва при първата си възможност за пробив и се поздрави с пробив след нова непредизвикана грешка на Димитров.

Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри Следващият гейм стартира с 0:30 след двойна грешка на шотландеца. Бившият номер 2 в света обаче запази присъствие на духа и със стабилни сервиси затвърди пробива - 3:1 за Мъри. Нашето момче се върна в играта с нулев гейм в своя полза, събирайки сили за пробив. Неговият опонент обаче изграждаше стабилно атаките си, а при успешно първо подаване спечели цели 10 от 11-те възможности в първите си три сервис гейма. 23-годишният хасковлия също беше безапелационен при своите подавания.

Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри След четвъртия си сервис гейм Мъри беше изгубил само четири точки на всичките свои подавания до момента - 5:3. В деветия гейм Димитров отново не беше достатъчно съсредоточен. Прекрасен печеливш ретур на Мъри му донесе два сетбола. Първият беше спасен, но след това българинът направи двойна грешка и загуби сета - 3:6.

Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри Вторият сет тръгна още по-неуспешно за нашия състезател. Анди поведе с 3:0, след като спечели двата си сервис гейма на нула, а между тях осъществи пробив. При сервис на Григор британецът успя да върне смаш, а впоследствие ударът на Григор излезе в аут. Пробивът стана факт след сбъркан смаш на българина. В третия гейм Мъри спечели обжалване с ястребово око, а за края на гейма и мрежата помогна на шотландеца.

Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри Четвъртият гейм започна с 0:30 във вреда на нашето момче. Гришо успя да се събере и да спечели подаването си - 1:3. В петия гейм двамата показаха майсторство при великолепно разиграване от 37 удара, спечелено от Андрю. И в третия си сервис гейм на втория сет островитянинът не даде точка на Димитров. Точно след час игра българинът трябваше да сервира за оставане в мач при 2:5 във втория сет. Справи се успешно, но след това не успя да направи пробив в последния възможен момент. Появи се интрига при 30:30, но Мъри бързо угаси българските надежди.

Статистиката в края на срещата показа огромно предимство на победителя. Общият брой точки беше 58:39. Анди загуби само две точки от 29 при успешно първо подаване. При Григор бяха пропилени цели 12 такива точки.

Григор се огъна срещу развихрилия се Анди Мъри Най-вероятно Григор Димитров няма да играе повече до края на календарната година. Предстои да видим дали той ще пътуват до Лондон като резерва в случай на контузия на някой от титулярите. Анди Мъри пък си подсигури участие в британската столица. На 1/4-финалите в Париж шотландецът чака победителя от дуела между Новак Джокович и Гаел Монфис.