Плезене в лигата

Йордан Минев се плези секунди след като е попарил Базел

Когато Мариян Огнянов вкара първия български гол в Шампионската лига преди 8 години, цяла България изпадна в еуфория. Или поне "синята" част от нея. Вярно, попадението дойде при загуба с 1:3 от Челси и си остана единствено за Левски. Това не попречи на голмайстора да изрази бурно радостта си. След като опъна мрежата зад вратаря Петър Чех, Мариян от Лом разпери широко ръце, изплези език надолу и направи завиден спринт в момент на екстаз.

По абсолютно същия начин отпразнува гола си във вратата на "Базел" и другият българин, вкарвал гол за наш отбор в Шампионската лига. Преди дни най-странният голмайстор Данчо Минев донесе първата победа на "Лудогорец". Успехът на Националния стадион "Васил Левски" дойде в последната минута на продължението.

Мариян Огнянов пръв въведе модата с езика

Защитникът на разградчани явно доста често е гледал видеоповторения на онзи гол на Огнянов. Данчо изимитира радостта на Мариян просто перфектно. Близнакът се изплези по подобие на бившия играч на "Левски". Приликата е просто поразителна.

Абало крещи от кеф на "Анфийлд"

Другите два гола на български отбор в турнира на богатите отново бяха отбелязани от "Лудогорец" този сезон. Първо Дани Абало порази "Ливърпул" на митичния стадион "Анфийлд". Испанецът стисна юмруци, затвори очи и крещя дълго след попадението си. Бразилецът Марселиньо пък вдигна поглед към Бога секунди след като порази вратата на "Реал" (Мадрид).