Гуардиола: Хамбургер ни изненада

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Джосеп Гуардиола похвали съперника за Купата на Германия Хамбургер след снощния мач между двата тима. "Баварците" спечелиха с 3:1, но наставникът призна, че е бил изненадан от представянето на домакините на "Имтех Арена".

"Бяхме изненадани от Хамбургер. Знаехме, че трябва да играем бързо и да ги пресираме още от началните минути. Мачовете за купата са донякъде по-лесни за треньорите, защото там е ясно - ако загубиш си аут. Ние обаче играхме добре още от началото на мача и стигнахме до гола на Роберт. Много съм доволен от представянето ни през втората част. Понякога, когато водиш с 2:0, през второто полувреме ставаш малко небрежен, но ние не се отпуснахме. Затова съм доволен, че продъжаваме напред. Поне до март догодина няма да се притесняваме за този турнир. Сега обаче трябва да си починем и да мислим за следващият ни съперник Борусия (Дортмунд)", заяви Гуардиола.